Meme generator a rage komiks makerMeme generator je online služba, která vám umožní jednoduše si vytvořit vlastní meme, nebo rage komiks. Ty jsou teď zvlášť na facebooku hodně populární, a dají se dobře použít i k propagaci vlastní skupiny nebo stránky tím, že vám je lidé lajkují a jejich přátelé to vidí na jejich zdi.

Pokud máte zájem o rage komiks, zkuste http://memebase.com/ragebuilder/

1) Nejdříve se rozhodněte, kolik políček potřebujete. Ze začátku jsou tam čtyři. Pokud chcete dvě ubrat, klikněte vpravo nahoře u nabídky Panels na červené mínus. Jestliže přidat, klikněte na zelené plus. Takto si jich můžete udělat klidně 60 (s více políčky už to začíná mít problémy).

2) Rozklikněte si seznam vlevo nahoře a vyberte si sadu obrázků. Když na některý kliknete (např. Forever alone nebo Trollface), objeví se vám ve vašem komiksu a vy s ním můžete hýbat, měnit mu velikost, točit s ním, klonovat ho (vytvořit další úplně stejný), něco mu přikreslit nebo ho smazat. Takto můžete do meme komiksu vložit a upravit libovolné množství obrázků.

3) Pomocí tlačítka Add text box můžete přidat proužek textu. Ten můžete vyplnit, smazat, přebarvit, zvětšit nebo zmenšit, naklonovat a změnit písmo na tučné nebo kurzívu. Pokud s textem chcete hýbat, držte myš na zeleném obrázku čtyř šipek a zároveň s ní hýbejte, kam je třeba.

4) Do rage komixu můžete i kreslit: pomocí menu Brush si zvolte velikost štětce a barvu

5) Cokoli se vám nepovede, můžete vrátit pomocí tlačítka Zpět – ne tím v prohlížeči, ale tím se zelenou šipkou doleva v rage komiks generátoru.

6) Naopak když si jste jisti, že něco už nebudete měnit, klidněte tomu na Send to back

7) Když je vše úplně dokonalé, klikněte na obrázek diskety Export canvas. Objeví se vám potvrzovací okno, kde kliknete na Memebase. Získáte váš meme komiks ve formátu PNG obrázku, který si můžete stáhnout do počítače (normálně na něj kliknete pravým tlačítkem a zvolíte Uložit obrázek jako…). Pak si s ním už můžete dělat, co chcete, třeba ho nahrát na svůj web nebo do své skupiny na facebooku. Pokud chcete, můžete ho také odeslat na jejich web, kde získá svou malou stránečku, která ale bude vydělávat někomu jinému a vy nad meme ztratíte kontrolu. Pokud však nemáte, kam ho dát, tohle je pro něj aspoň malá šance, že ho uvidí nějací lidé. Je to na vás 🙂

Pokud místo toho chcete vytvořit klasický meme obrázek, navštivte http://quickmeme.com/meme

1) Vyberte si některý z obrázků, najeďte na nějak myší a vyberte Add you own caption

2) Obrázek zůstává stejný, zatímco textové pole můžete přepisovat, přidávat další a hýbat s nimi

3) Když je mem hotový, vyberte, jestli ho chcete publikovat a do jaké kategorie patří, a klikněte na Save and share. Následně si ho můžete uložit do počítače a zveřejnit.

7 komentářů u “Meme generator a rage komiks maker

  1. Klidně se tu pochlubte tím, co jste vytvořili 🙂

  2. tak a jeto zachvilku vám to tu pošlu vím že to bude určitě trapný, ale zkusila jsem to alespoň

  3. No tak sem ho nemůžu dát, ale neva stejně je nudný

  4. Když rozkliknu to políčko vlevo na hoře tak se mi tam objeví jen bílý prouže nic vic… ://

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *