Jak trolovatNa facebooku se obvykle trolují skupiny, stránky, události a mimořádně i konkrétní lidé.  Často je důvodem hlavně zábava trolujícího, ale mnohdy také snaha upoutat na sebe pozornost a následně lidem něco sdělit.

Někdy trolové sami zakládají skupiny a události, aby provokovali ostatní. Ti se často nechávají napálit, stávají se členy takových skupin a „protestují tam“. Ukázkou takové skupiny je například Žena nemá právo na svůj názor. Jak vidíte, najde se spousta lidí, která to vzala vážně a teď dává najevo nesouhlas. Přitom to je to, o co trolovi jde.

Každopádně pokud chcete začít sami trolovat, je vhodné začít založením fake profilu, abyste tak předešli zabanování vašeho pravého profilu. Taky se tím z velké části zbavíte případné odpovědnosti za to, co děláte (kdyby si vás například chtěl někdo najít). V nejhorším případě takto stížíte práci policii 🙂

Pak je třeba najít si cíl, nebo hned cíle. Nejlepší jsou skupiny a stránky, o které se samotný admin nestará, a nemůže vás tedy ze skupiny vyhodit. Mým oblíbeným trolským kouskem je, prohlásit se za admina. Pokud pravý administrátor náhodou přijde, obviním ho ze lži, a pohrozím mu banem :). Pokud se však admin o skupinu stará, je třeba zvážit, jestli trolovat krátce a pořádně, a riskovat ban, nebo se mu vyhýbat a útočit promyšleněji.

Pokud potřebujete spojence nebo následovníky, je samozřejmě možné nějaké si sehnat. například skupina Sdružení bezcitných, cynických a zlých individuí, jejíž spoluzakladatelem je můj kamarád, je plná velice ochotných, zkušených trolů. Přátelství s jinými troly se ostatně může hodit: např. mě si  už po několika experimentech přidávají nebo mi píšou, abych jim někde vypomohl.

Vaše trolská činnost pak zřejmě bude spočívat v odesílání provokativních příspěvků, komentářů a fotek (hodí se memy a rage komiksy). Přitom je vhodné co nejvíce se dotýkat citlivých témat, urážet ostatní a mluvit mimo téma. Klidně si tipujte a označujte konkrétní lidi, na které budete útočit. Jiné si zase z nepochopitelných důvodů vyberte a vyčleňte od ostatních tím, že jim projevíte sympatie. Hlavně se nenechte strhnout k seriózním diskusím na téma, které se ve skupině řeší.

Někteří lidé se vás zřejmě pokusí ignorovat a možná k tomu budou nabádat i ostatní, není se ale čeho bát – vždycky se najde spousta lidí, kteří nebudou schopní nechat to jen tak. Další se zřejmě pokusí trolovat vás… a vy budete mít o zábavu, nebo pozornost potřebnou ke sdělení nějaké myšlenky, vystaráno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *