Jak si založit fake profilFake profil na facebooku se může hodit, například pokud chcete spamovat nebo trolovat a a nedostat ban, mít v přátelích někoho, kdo nechce mít v přátelích vás, nebo „fake“ využít jako jeden z prostředků propagování svého obsahu. Každopádně téměř vždy je třeba, aby váš falešný profil působil co nejdůvěryhodněji. Jak na to?

Profilovka a další fotky

Najděte si někoho opravdu přitažlivého, nejlépe holku (ženy jsou atraktivní především vzhledem, muži i spoustou dalších věcí) starší patnácti let a stáhněte si do počítače asi 10 jejích nejlepších fotek.

Toto počínání je protizákonné, proto vám ho nedoporučujeme. Tyto rady jsou čistě teoretické a poskytnuté pro zajímavost.

Pokud budete toto varování ignorovat, vyberte alespoň fotky, které jsou veřejné, místo abyste zneužívali svého facebookového přátelství s danou osobou a vynášeli soukromé fotky ven.

Z těchto fotek několik nahrajte do alespoň dvou fotoalb, která nějak pojmenujte. Vyřežte si z nějaké z nich profilovku, a hned na to další, aby tam nebyla jen jedna. K některým fotkám napiště krátké popisky. Umožněte své fotky vidět i přátelům přátel, aby se mohly „šířit pomocí jejich lajků“ k dalším jejím přátelům.

Další fotky si zatím nechte do zálohy.

Osobní informace

Vymyslete si nějaké informace o vaší fiktivní osobě a hned je doplňte. Kde bydlí? Na jakou školu chodí nebo kde pracuje? Jaké jsou její oblíbené citáty? Klidně z ní udělejte tak trošku „děvku“ a do kolonky O mě jí napiště, že má ráda kluky, chození ven, nakupování a tancování. Vžijte se do takové holky a vyplňte profil, jako byste byli ona.

Skupiny, stránky a statusy

Přidejte se do několika skupin, staňte se fanoušky několika stránek a v rozmezí několika hodin napiště dva nebo tři statusy nicneříkající statusy jako „Dobré ráno :)“ nebo „Unavená…“. Trochu takovými věcmi zaplňte vaši zeď, která nesmí vypadat prázdně.

Přátelé

Nyní je třeba získat přátele: alespoň 150, chcete-li vypadat opravdově, a co nejvíce, pokud fake profil používáte k propagaci (např. lajkujete vlastní stránky a obrázky na nich, občas posíláte pozvánky, jednou za čas na své zdi zveřejníte nějaký odkaz…).

Stačí si začít přidávat neznámé lidi. Pokud profil uděláte dobře, spousta z nich to potvrdí, i když vás nezná (někteří potvrdí všechno). Ze začátku to půjde hůř (působí divně, když nemáte vůbec žádné přátele, nebo třeba jen 10), ale čím víc přátel budete mít, tím lépe to půjde. Pokud vyberete opravdu atraktivní holku, lidi si vás brzy začnou hromadně přidávat sami. Mě samotného si od nějakých 300 přátel během pár dní samo přidalo dalších 200 lidí.

Můžete využít i svůj pravý profil nebo si přidat své pravé přátele, jen někdy to není vhodné. Nejlepší způsob, který vás zároveň ochrání před banem, je ale popsán v článku Jak mít co nejvíce přátel. Zatím vám jen doporučím, abyste se v přidávání trochu mírnili – facebook vás sám uporozorní, když začne jít do tuhého.

Falešní blízcí přátelé

Je dokonce možné vytvořit si druhý fake účet, například svého kluka nebo svou nejlepší kamarádku, a dát se do vztahu, občas si vzájemně psát na zeď, komentovat si statusy a uploadovat společné fotky. Jen už je to poněkud časově náročné, takže musíte sami zvážit, jestli se vám to vyplatí.

Udržování profilu

Jednou za čas se přihlašte, potvrďte všechny žádosti o přátelství, napiště nějaký status anebo nahoďte novou fotku.

Takto velice brzy získáte velice důvěryhodný fake profil se spoustou přátel, který budete moct využít dle libosti 🙂

7 komentářů u “Jak si založit fake profil

  1. Pingback: Čtyři děsivá fakta o soukromí na facebooku | Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *