BanNa facebooku existuje několik druhů banů. Ten první můžete dostat za to, že zveřejníte obsah, který porušuje podmínky uživání, například komentář, status nebo fotku, a někdo ho nahlásí. Klasickým příkladem je, když trolujete nějakou skupinu, vulgárně urazíte jejího člena a on nebo někdo jiný vás nahlásí. Obvykle to chvíli trvá a pokud adminové, kteří jsou k tomu určení, uznají, že jste porušili podmínky, dostanete ban.

Ten obvykle za začátku spočívá v tom, že sice dál máte přístup na facebook, ale 1 den nemůžete zveřejňovat statusy, komentáře, fotky… prostě nic.

Pokud se vám něco podobného stane znova, a je to zase jen něco malého, obvykle dostanete stejný ban, tentokrát na tři dny. Příště to bude týden a pak dva. Tresty se pomalu stupňují, až vám jednou facebook zabanují nadobro, a už se k němu nedostanete. Pak nezbývá než si založit nový účet.

Závažnější prohřešky můžou znamenat postup o několik příček, například jste zatím měli jen jednodenní ban a stejně vám příště hned zruší účet.

Proto je velice vhodné používat k trolování a urážení lidí fake profily.

Jiný druh banu nastane v situaci, kdy to opravdu přeženete s přidáváním neznámých lidí do přátel, a několik z nich vás za to nahlásí (to se často stává právě fakeům). Facebook vám pak jednoho krásného dne zobrazí místo vaší zdi jakýsi kvíz: uvidíte tři fotky a dostanete šest možností, z nichž máte určit, kdo na nich je. To se několikrát opakuje a pokud uděláte více chyb, facebook zjistí, že v přátelích opravdu máte neznámé lidi. Za nějakou chvíli vám pak umožní test opakovat.

V takovém případě jediné, co můžete dělat kromě tipování, je zapnout si jiný profil na jiném počítači, všechny lidi v možnostech si postupně najít a podle jejich fotek určit, který je na fotografiích v testu.

Dále je zakázáno mít profil pro více osob najednou nebo pro produkt (těm patří stránky), vydávat se za někoho jiného nebo spamovat. Facebook vás většinou předem upozorní, že je takové chování proti jeho pravidlům, a často vám to trochu stíží – pokud si například přidáváte moc přátel, nechává vás nejdříve opisovat písmena z obrázku (CAPTCHA), nebo vám zablokuje jen jednu konkrétní funkci (např. přidávání přátel).

Pokud někdo nahlásí váš profil a facebook uzná, že používáte falešné jméno, může požadovat vyplnění vašeho opravdového jména, které pak musí schválit. Na podruhé u toho už obvykle vyžaduje scan občanského průkazu.

Máte celkem tři možnosti: poskytnou ho, nascanovat občanku někoho jiného a používat facebook jeho jménem (jen pokud vám to dotyčný dovolí) nebo si založit nový profil, stejně, jako kdyby vám facebook zrušili.

21 komentářů u “Ban

 1. Osobně používám fake profil asi tři roky a nikdy nebyl problém… Ono spíše jde o to, jak velkou paseku člověk na facebooku dělá. Když se chová normálně, tak to přechází.

 2. A na jak dlouho mám ban když mi to píše todle Nevíte na jak dlouho mám ban ?
  Použití funkce vám bylo dočasně zablokováno.
  Použití této funkce vám bylo dočasně zablokováno, protože jste pravděpodobně porušili podmínky služby Facebook. Přečtěte si znovu zásady komunity, z nichž se dozvíte, co můžete na Facebooku sdílet.

  Potřebujete-li pomoc, kontaktujte nás.

 3. Nevíte na jak dlouho mám ban ?
  Použití funkce vám bylo dočasně zablokováno.
  Použití této funkce vám bylo dočasně zablokováno, protože jste pravděpodobně porušili podmínky služby Facebook. Přečtěte si znovu zásady komunity, z nichž se dozvíte, co můžete na Facebooku sdílet.

  Potřebujete-li pomoc, kontaktujte nás.

 4. Nejde mi chat, nemůžu psát zprávy ani komentáře. To znamená, že jsem dostala ban?

 5. Z tohoto účtu bohužel nemůžete přidávat příspěvky na Facebook.
  Z bezpečnostních důvodů má váš účet na několik dní omezen přístup k webu. Máte-li nějaké otázky, kontaktujte naše Centrum nápovědy.

  Pokud si myslíte, že toto vidíte omylem, dejte nám vědět.

  první ban co sem dostal a už trvá 6 dní, dostal sem ho partně za moc příspěvků … 🙂 nikdo na mé dotazy od FB nereaguje, má cenu čekat nebo založit nový profil ?

 6. Dostal jsem ban na jeden měsíc že Nebudu moct sledovat sledovat stránky které mám označené lajkem a přátele. Nevím proč jsem to dostal nemám fejk účet a nikoho netrolím. Poraďte prosím 🙁

 7. někdo mi dal na fb vir začalo to posílat všem porno stránky a pak se mi vypnul účet a nemůžu se na něj i dostat i s jinym heslem 🙂 píše mi to že nastala nějaká chyba nevíte co to je ? či jestli můžu nějak fb dostat zpátky ?

 8. FB mi píše pri pokuse o prihlásenie že z bezpečnostných dôvodov mám dočasne zablokovaný účet poslal som scan dokladu kde požadujú na doklade foto dátum narodenia ale na FB mám v profile foto prírody a keď som sa obrátil na centrum pomoci tak formulár nemôžem odoslať lebo údajne mailova adresa neni registrovaná na zablokovaný účet ako dlho im bude trvať potvrdenie môjho ID ?

 9. Přístup zamítnut (nesouhlasí IP)
  Pokoušíte se přistupovat k Facebooku z IP (Internet Protocol) adresy, která je přidružena k chybně konfigurovanému poskytovateli ISP (Internet Service Provider) nebo spojována s urážlivým chováním. Pokud si myslíte, že jde o chybu, řekněte nám více.

  Tohle se mi z ničeho nic objevilo když jsem se chtěla přihlásit na facebook. Nic špatného tam nedělám abych dostala ban proto nechápu co to má znamenat. Nevíte prosím co s tím?

 10. mám to stejné jako Lenka,a docela mě to uráží a ani nevím co a jak mám zjistit abych třeba věděl jestli někdo třeba umyslně a oni se sami ani neozvou je to dost divné a vadí mi to

 11. nekdo se mi prihlasil na FB a nejak mi ymenil heslo poradte prosiiiim ako ho dostanem dekuju

 12. Dobrý den.
  Potřebuji poradit. Byl sem přihlášený na facebooku a když sem chtěl znovu načíst stránku zobrazilo se mi tohle :
  Pokoušíte se přistupovat k Facebooku z IP (Internet Protocol) adresy, která je přidružena k chybně konfigurovanému poskytovateli ISP (Internet Service Provider) nebo spojována s urážlivým chováním. Pokud si myslíte, že jde o chybu, řekněte nám více.
  Nevím co s tím mám dělat jestli zavolat na poskytovatele internetu nebo něco jiného
  Děkuji za radu

 13. Chci se zeptat, na Messengeru mám úplně stejný problém píše mi to jlže jsem zneužila účet, jelikož nemám fb. Tak jsem se na Messenger dostala přes telefon. číslo , jednou jsem se na stejné tel. číslo přihlásila z jiného mobilního zařízení a pak zase na svém starém telefonu a když jsem zadávala tel.číslo tak mi to psalo že jsem účet zneužila, přitom by to mělo jít pokud bych dostala kód. Nevíte jak na to?

 14. dostal som ban od osoby ktorá nebola úprimná správala sa ako idiot bez príčiny a kvôli banalite

 15. Dostal jsem ban, na udání, když jsem byl vyrozuměn jako že proč, že porušuji zásady….konkrétně v rasová nesnášenlivost, šikana a ještě..cosi, vyhledal jsem si výklad těchto pojmů a ani v jednom jsem neshledal naplnění toho z čeho jsem byl obviněn, po té zabanován. Podotýkám ani po odvolání. NEVÍM JESTLI O TĚCHTO VĚCECH ROZHODUJE NĚKDO, KOMU SE NAD TÍM NECHCE ANI PŘEMÝŠLET A ODKLIKNE BAN, NEBO MÁ KŘIVÉ SLOVO UDAVAČŮ VĚTŠÍ VÁHU, NEŽ VÝKLAD POJMŮ NA WIKIPEDII….

 16. Stačí niekoho kritizovať a už syčí ako tlakový hrniec a BAN!

 17. Prosím o informáciu, či existuje možnosť pri 30 dňovom BANe poslať niekde vysvetlenie svojho komentára v angličtine, za ktorý bol udelený BAN?

  Súvisel s reakciou na oslobodenie policajtov, ktorí pred 10 rokmi
  mučili malých chlapcov a nahrávali si to. Odsúdila som to a označila za
  rasizmus, lebo išlo o rómske deti. Tu je video:
  https://www.youtube.com/watch?v=pWtsM4D8644&feature=youtu.be
  Snažila som ľuďom, ktorí to zľahčovali alebo s tým dokonca súhlasili vysvetliť,
  že je to v slušnej spoločnosti neprípustné. Podľa mňa to v žiadnom
  prípade neporušilo pravidlá FB. Naopak.

 18. Prosím muže mi někdo poradit . Na fb i messenger se mi zobrazuje : z důvodu omezení stanoveném typem účtu se k fb nemůžete přihlásit pomoci tohoto účtu . Za jak dlouho mi účet uvolní ?

 19. Dobrý den ..požíval jsem Facebook profil 10 let / dostal jsem ban za nic musel jsem potvrzovat občanský průkaz s fotkou změna hesel vše a stejně mi to píše ze se nedá připojit k danému serveru… Problém trvá již 3 měsíce… A ani obraz ani zvuk psal jsem na fb dokonce také nic( s jiného Facebooku který musím používat)…. Zajímalo by me jestli někdo podobný problém vyřešil .ale to se také nedozvim tenhle problém lide maji a nikdo nebo nevím jestli je to člověk nebo systém ale nikdo tenhle problém očividně neřeší … Je to dost blby ze se to da zablokovat a není možnost vrácení nijak …ale občanský průkaz s udajama putuje internetem rychle. A nebo je to tím cokie co ví o me a vsem a nezapomene absolutně nic …

 20. Je možné dát si zablokovat osobu, která mi na fb hlásí úmyslně přispěvky? (klidně i anonymně)

 21. Dobrý den, už 3 týdny nemůžu sdílet své fotky, fb mi píše, že jsem porušila zásady komunity, ale nikde nevidím, jak dlouho mi bude tento „ban“ trvat.
  Po každém přidání příspěvku mi fotky zmizí, už nevím, co mám dělat? Mám čekat na zprávu z podpory?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *